اخبار ورویدادهای شهرستان دارالمومنین و دارالصفای خوی
صفحه نخست ارتباط با ما آرشیو مطالب لینك RSS
كاربر میهمان خوش آمدید
چهارشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۶

معاون فرماندار خوي

ميزان امنيت رأي گيري بااستفاده از رايانه بسيار بالا است

در راستاي برگزاري سالم انتخابات، اولين جلسه هم انديشي نخبگان و فعالان سياسي شهرستان خوي درسالن اجتماعات فرمانداري اين شهر برگزار شد.

در اين جلسه، معاون فرماندار خوي تضارب افكار و انديشه ها را از عوامل تقويت نظام دانست و گفت: با هم انديشي هاي صورت گرفته، زاويه ديد گسترده شده و براي حل معضلات، راه حلهاي مختلفي بدست مي آيد.

جليل غفاري،آسيب شناسي انتخابات قبلي را از اهداف اين جلسه اعلام كرد و در خصوص نقش رايانه در برگزاري انتخابات مجلس هشتم گفت:در رايانه اي كردن سه بخش از 5 مرحله برگزاري انتخابات مجلس هشتم مشكلي وجود ندارد و مشكل دو مرحله باقيمانده هم در شهرستانهائي كه بالاي سه نماينده دارند ، حل شده است فقط در برخي شهرستانها مانند خوي، اختلاف نظرهايي بين شوراي نگهبان و وزارت كشور وجود دارد.

وي، در راستاي رايانه اي كردن انتخابات مجلس، از اتمام اتوماسيون اداري در خوي خبر داد و گفت: با راه اندازي سايت مزبور اطلاعيه هاي وزارت كشور بصورت مستقيم درشهر و چند بخش خوي دريافت مي شود و مخابرات قول داده است مشكلات ديتاي بخش هاي ديگرخوي را هم حل كند.

معاون فرماندار خوي افزود: با آغاز زمان ثبت نام،كافي است كانديداهاي محترم، با وارد شدن به سايت اينترنتي وزارت كشور و پر نمودن فرم هاي لازم، در انتخابات ثبت نام كرده و پرينت صفحه آخرفرم ها را به همراه مدارك لازم، با حداقل توقف به فرمانداري ها تحويل دهند.

وي، به ضرورت تجهيز تمام شعبات اخذ رأي به سيستم هاي رايانه اي اشاره كرد و اظهار داشت: اين سيستم ها از طريق اينترنت به شبكه سازمان ثبت احوال وصل بوده و هويت افراد رأي دهنده، بلافاصله از طريق كد ملي، به تائيد سازمان ثبت احوال رسيده و وقتي مشخصات راي دهنده تائيد شد، برگ رأي صادر وافراد رأي خود را به صندوق خواهند انداخت .

غفاري، ميزان امنيت رأي گيري بااستفاده از رايانه رابسيار بالا ارزيابي كرد و گفت: مشكلي كه وجود دارد اين است كه در برخي روستاها و مناطق كشور، به دليل نبود امكانات پوشش دهي مخابرات، نمي توان به شبكه اينترنت متصل شد. لذا در اين روستاها كدملي يا شماره سري شناسنامه هاي راي دهندگان هنگام راي گيري، در رايانه ثبت مي شود و اگر امكانات وجود رايانه هم در برخي روستاهاي صعب العبور وجود نداشته باشد، شماره سريال و شماره سري شناسنامه هاي افراي راي دهنده در ته برگ رأي ها ثبت خواهد شد و پس از اتمام راي گيري بلافاصله در نزديك ترين محل ممكن، مشخصات را دهندگان به شبكه انتقال خواهد يافت.

وي افزود: با اين اقدام، وزارت كشور براي برگزاري انتخابات مجلس، هم بصورت دستي و هم از طريق رايانه پيش بيني هاي لازم را كرده است.

معاون فرماندار خوي، نقش نرم افزار رايانه اي در شمارش آراء را بسيار مهم دانست و تصريح كرده: براي بالا بردن امنيت شمارش آراء، وزارت كشور نرم افزاري را طراحي كرده است كه اين نرم افزار توانائي تشخيص اسامي كانديداها با هر رسم الخطي را دارد اما هنوز استفاده از اين نرم افزار در اين انتخابات به تائيد نرسيده است و اگر در انتخابات بعدي شمارش آراء از طريق اين نرم افزار صورت بگيرد، شمارش آراء بصورت هوشمند خواهد بود.

وي در خصوص نقش رايانه در اعلام نتايج صندوق هاي راي گفت: پس از اتمام شمارش راي صندوقها، صورتجلسه لازم امضا شده وآمار مربوطه به رايانه هاي تعبيه شده در شعبات راي وارد مي گردد و نتايج آراي هر صندوق بلافاصله بصورت همزمان در فرمانداري، استانداري و وزارت كشور رويت خواهد شد.

غفاري افزود: فعلاً در حال رفع مشكلات تعبيه رايانه به همراه كاربرهاي مورد نياز در شعبات اخذ راي هستيم و انشاءا... تا زمان برگزاري انتخابات، اين مشكلات حل خواهد شد.

ارسال شده توسط محمد صفاجو در ساعت 23:17 |
چهارشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۶

فرماندار خوي خبر داد :

سال آينده 7 اداره خوي به معاونت اداره كل ارتقاء خواهند يافت

فرماندار خوي در گفتگو با خبرنگار فارس در خوي افزود : ساختمان جديد فرمانداري خوي تا 80% پيشرفت فيزيكي داشته و سال آينده افتتاح خواهد شد .

ابراهيم محمدلو به ارتقاء سطح شهرستان خوي به فرمانداري ويژه نيز اشاره كرد و گفت : بر اساس مصوبه هيات دولت ، فرمانداري خوي به فرمانداري ويژه ارتقاء يافته و مستلزم ارتقاء منابع انساني و منابع مادي است و در اين راستا بايستي انواع پستهاي سازماني و بودجه و امكانات و تجهيزات اختصاص داده شود . فرماندار خوي از ارتقاء سطح 7 اداره اين شهرستان به معاونت اداره كل نيز خبرداده و تصريح نمود : زير ساختهاي اين امر نيز در حال آماده شدن است و ان شاء ا... سال آينده ما شاهد ارتقاء 7 اداره به معاونت اداره كل خواهيم بود .

محمدلو افزود : سال آينده براي بخشداريهاي صفائيه ، قطور و ايواوغلي خانه هاي سازماني پيش بيني شده است و قرار است ساختمان جديد اداره كل ثبت اسناد نيز در اين شهرستان ايجاد شود .

فرماندار خوي از ايجاد 20 واحد آموزشي در شهرستان خوي در سال آينده خبر داد و گفت : اكثر اين مدارس در روستاهاي شهرستان خوي ايجاد شده و پروژه هاي نيمه تمام مدارس شهري نيز تكميل خواهد شد .

وي اضافه نمود : به غير از اين مدارس ،آموزش و پرورش شهرستان خوي طرحهاي تحصيلي در مقاطع راهنمايي ، متوسطه ، فني و حرفه اي و آموزش كودكان استثنائي در دست اجرا خواهد داشت و با اجراي اين طرحها پيش بيني مي شود ظرف دو سال آينده در زمينه فضاهاي آموزشي ، اين شهرستان به خودكفايي برسد .

فرماندار خوي تكميل كتابخانه عمومي شهر ، تكميل كامل امكانات مساجد به ويژه در مناطق روستايي ، تعمير و تجهيز كانون فكري و پرورشي كودكان و نوجوانان ، احداث نگارخانه براي هنرمندان نگارگر و تكميل كانون فرهنگي تربيتي شهرستان خوي را از ديگر پروژه هاي مهم اين شهر در سال آينده عنوان نمود و گفت : مطالعه و بررسي كار ايجاد اردوگاه فرهنگي اداره آموزش و پرورش نيز به پايان رسيده و قرار است به زودي اين مجموعه فرهنگي در اين شهرستان احداث شود .

محمدلو گفت : در مورد بهسازي بازار شهر تعميرات اساسي صورت گرفته و آثار تاريخي اين شهرستان مانند مساجد مطلب خان ، پل خاتون ، دروازه سنگي ، خانه كبيري ، پل كسيان و سراي خان مورد تعميرات اساسي قرار گفته است وي با اشاره به ايجاد موقعيتهاي گردشگري در خوي افزود : فاز گردشگري سيد تاج الدين ، كمپينگ ، سكوهاي موقت ، آب معدني قطور و ايجاد تله كابين در قطور از جمله برنامه هاي گردشگري اين شهرستان است .

وي به اجراي 11 پروژه بهداشتي نيز اشاره كردو گفت : پروژه بيمارستان 250 تختخوابي اين شهرستان كلنگ زني شده كه ان شاء ا.. تا سال 88 اين پروژه به بهره برداري خواهد رسيد .

وي از پيش بيني احداث مراكز درماني در 8 روستاي خوي نيز خبر داده و تصريح كرد : در فصل مربوط به تامين اجتماعي ، برنامه حمايت از خانواده و فرزندان 4 طرح در دست اجرا داريم كه 2 طرح توسط اداره كل بهزيستي و 2 طرح توسط جمعيت هلال احمر و 2 برنامه توانبخشي ديگر نيز توسط اداره بهزيستي اجرا خواهد شد .

فرماندار خوي در خاتمه به احداث ديوار ساحلي در 15 روستاي خوي نيز اشاره كرد و گفت : اصلاح و برق رساني به 16 روستاي شهرستان خوي نيز به ثبت رسيده است .

ارسال شده توسط محمد صفاجو در ساعت 23:17 |
چهارشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۶

فرماندارخوي:

انتخابات‌ مجلس آزمون اتحاد وهمبستگي ملي‌است

فرماندار شهرستان خوي، انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي را آزمون ديگري از اتحاد و همبستگي ملي دانست و گفت: اين بار نيز مردم هميشه در صحنه ايران با حضور گسترده خود در پاي صندوق هاي راي سربلند و پيروز از اين آزمون بيرون خواهند آمد.

ابراهيم محمدلو در ديدار با گروهي از عوامل اجرايي انتخابات آينده مجلس افزود: پايداري و استحكام نظام در گرو حضور گسترده مردم انتخابات و گزينش افراد صالح و كاردان است.

وي با عنوان اينكه دشمن از هم اكنون براي كم رنگ كردن انتخابات در ميان مردم سرمايه گذاري مي كند، يادآور شد: بر خلاف تبليغات دشمنان اين بار نيز مردم انقلابي ايران دشمنان را ناكام و مايوس خواهند كرد.

محمدلو، با اعلام آمادگي كامل مسوولين اجرايي، نظارت و بازرسي براي برگزاري انتخابات سالم گفت: مردم بايد مطمئن باشند كه هر كسي را كه آنها انتخاب مي كنند پيروز ميدان انتخابات خواهد بود.

وي افزود: حضور مردم در صحنه و انتخاب نمايندگان مجلس با آراي ميليوني توطئه هاي استكبار جهاني را در نطفه خفه خواهد كرد.

ارسال شده توسط محمد صفاجو در ساعت 23:16 |
چهارشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۶
 محمد صفاجو
ارسال شده توسط محمد صفاجو در ساعت 23:16 |